Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Akce Farní charity Beroun

15.02.2012  02:22
Tisková zpráva
Berounsko
Farní charita Beroun (Cadecron)

Akce na březen: Březnové job kluby, Farní charita se přihlásila k národnímu týdnu trénování paměti, akce pro seniory. Více informací dále.

BŘEZNOVÉ JOB KLUBY
V rámci pravidelných JOB klubů pořádaných Farní charitou Beroun pro nezaměstnané se uskuteční, dne 8. 3. 2012 od 14:30 v Domě Charity (Cajthamlova 169, Beroun 4) setkání na téma „Etiketa-příprava na přijímací pohovor“. K vidění bude krátký film o etiketě, který svými postřehy obohatil Ladislav Špaček, nácvik psaní životopisu a motivačních dopisů, cvičné scénky průběhu přijímacího pohovoru.
Další setkání zaměřené na manuální tvorbu – jarní malování na sklo proběhne dne 22. 3. 2012 od 14:30 taktéž v Domě Charity. Projekt realizovaný Farní charitou Beroun je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu. Kontaktní osoba: Kozelková Pavlína DiS., tel.: 311516657

FARNÍ CHARITA SE PŘIHLÁSILA K NÁRODNÍMU TÝDNU TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging, která je specializovaná na trénování paměti pro seniory vyhlásila týden 12. – 18. 3. 2012 Národním týdnem trénování paměti v rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku“ (Brain Awareness Week), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain (www.dana.org). V tomto týdnu se veřejnost prostřednictvím stovek akcí mimo jiné dozvídá o výsledcích výzkumu mozku. Cílem Národního týdne trénování paměti je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti zhoršování mentálního zdraví a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí. Pravidelná posezení s praktickým cvičením a procvičováním různých částí mozku nabízí Farní charita Beroun zdarma pro klienty Stacionáře sv. Anežky České i pro veřejnost dvakrát za měsíc již více než rok. V úterý 13. 3. 2012 se tak přednáškou D. Machynkové poprvé zapojí do této celosvětové akce.

SENIOŘI
Stacionář sv. Anežky České pro seniory, sídlící nově v Domu charity, Cajthamlova ulice 169 v Berouně Zavadilce vás zve na následující akce pro veřejnost v měsíci březnu: 6.3. 10:00 – 12:00 Harmonika, bicí, zpěv s panem Jiřím Šoufkem 13.3. 10:30 – 11:30 Jak zlepšit svou paměť (přednáška o cestě k dobré paměti v rámci Národního týdne trénování paměti a celosvětové akce Týden uvědomění si mozku) 20.3. 10:00 – 11:30 Velikonoční kraslice (vyfouknutá vejce si přineste s sebou)
27.3. 10:00 – 11:00 Procvičování kognitivních funkcí (paměť, soustředěnost, řeč - slovní zásoba, logické myšlení, vizuálně-prostorová orientace)
každý pátek 13:30 – 15:00 Posezení u šálku dobrého čaje či kávy Všechny akce jsou pro seniory zdarma. Prosíme, potvrďte předem účast telefonicky na tel. čísle 606 639 627, kapacita je omezená, děkujeme.


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt