Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Opět jste točili s charitou

20.05.2011  17:38
Článek (region)
Berounsko
Farní charita Beroun (Cadecron)

V rámci jarních hrnčířských a řemeslných trhů v Berouně proběhla o víkendu 7. a 8. května 2011 v Kolářské ulici akce nazvaná Benefiční točení, kterou tradičně pořádá Farní charita Beroun.

Návštěvník trhů, který zavítal i k tomuto stánku tak měl opět možnost sám si zatočit na keramickém kruhu a pod odborným vedením lektora si vytvořit vlastní výrobek. Povedené mističky a talířky si pak po zaschnutí dospělí i děti odnášeli domů. Přivítali jsme tak desítky nadšených osob, kteří s námi za krásného slunečného počasí od sobotního rána do nedělního podvečera točili a svým příspěvkem tak pomohli dobré věci. Díky ochotné pomoci dobrovolníků a zaměstnanců berounské Farní charity, kteří pomáhali novým točířům bez nároku na finanční ohodnocení, vynesla letošní akce na Hrnčířských trzích celkem 5 510,- Kč. Peníze nyní putují na rekonstrukci sociálního bydlení v Litni pro osoby v tíživé situaci (duševně nemocní, handicapovaní, osoby bez přístřeší či osoby jinak znevýhodněné na trhu práce). Dalších 910,- Kč získal Azylový dům sv. Josefa v Lochovicích prodejem keramických Knoflíků pro štěstí. Tato částka bude použita na nákup pomůcek pro děti, které Azylový dům s maminkami obývají. Děkujeme.


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt