Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

5. ročník Lochovických kejklí

20.05.2011  17:36
Článek (region)
Globální
Farní charita Beroun (Cadecron)

Ať žijí rytíři! Tak trochu jiný středověk. To jsou podtituly, které by si mohl ze stejnojmenného filmu propůjčit historicko-fantastický festival Lochovické kejkle.

Tento festival, který se v Lochovicích bude konat v sobotu 11. 6. 2011 má již pětiletou historii a několik rozměrů. Za prvé je to akce, na které se scházejí staří známí - milovníci historie a hry na rytíře. Tak jako někdo ve svém volném čase rybaří, zahradničí, šlechtí holuby nebo plete, tak si někteří vyrábí zbroj, vyráží na turnaje nebo pořádají benefiční festivaly. Každý rok se zde potká skvělá parta nadšenců, kteří žijí středověkem a fantasy literaturou.

Za druhé je to akce, která obohacuje dění v obci i širokém okolí. Představuje lidem naši minulost, ale není to muzeum, ani prohlídka hradu. Je to živá historie, kterou si sami můžete vyzkoušet a ze které si můžete něco odnést. Na pódiu shlédnete vystoupení rytířů, šermířů nebo tanečníků historických tanců, poslechnout si můžete středověkou i renesanční hudbu hranou na historické hudební nástroje. Zakusíte i středověký tanec, střelbu z luku, jízdu na koni či souboj na kládě. Různé soutěže a disciplíny čekají i na nejmenší návštěvníky. Trefování panáka - rytíře, házení kroužky nebo podkovou jsou jen některé z nich.

Kromě zážitků ze soutěží si můžete odnést i výhry z tomboly. Nebo si koupíte u stánku pravý kovaný meč, knížecí čelenku, nůž či jiné řemeslné a originální zboží. A překvapení na závěr: kdo vydrží až do konce, čekají ho originální ohnivé kejkle.


V neposlední řadě mají Lochovické kejkle charitativní rozměr. Každý návštěvník přispěje na činnost dvou sociálních služeb Farní charity Beroun: Azylového domu sv. Josefa pro matky / otce s dětmi v tísni a Betléma, klubu pro děti a rodinu v Lochovicích. A to už stojí za to mít z návštěvy festivalu opravdovou radost.


Chcete vědět víc? Navštivte www.kejkle.eu a sledujte novinky!
Nalákali jsme Vás? Přijďte se podívat! Těšíme se na Vaši účast.


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt