Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Leden na Berounsku ve znamení zlodějů a vandalů

21.01.2011  22:12
Článek (region)
Berounsko
Cadecron

Začátek roku 2011 s sebou na Berounsko přinesl zvýšenou kriminalitu. Zloději a vandalové řádí ve velkém již od prvního dne tohoto roku.

Již pár hodin po silvestrovských oslavách došlo v Králově Dvoře k loupežnému přepadení, které skončilo pořezáním napadeného. Třetího ledna se pak v Berouně pokusil mladík odcizit vyřezávané sošky z betléma na Husově náměstí. Na rozdíl od prvního pachatele byl tento naštěstí zachycen kamerovým systémem a včas zadržen policií.

První lednový týden rozbil zřejmě opilý vandal výlohu s jízdními řády na autobusové zastávce U Černého koně směrem na Prahu a vyřízl jízdní řád hlavní linky do Prahy, C19. Výloha do této doby stále ještě není opravena a ani jízdní řád nebyl nahrazen, načež zde po něm každou chvíli někdo mezi hromadou ostatních řádů dlouho, avšak marně pátrá.

Rozmáhá se také vykrádání zaparkovaných aut. Lupem se často stávají notebooky, navigace nebo kabelky zanechané na sedadle spolujezdce. O posledních dvou případech, vykradené Škody Octavie ve Vráži a Opel Corsy u mateřské školy v Berouně v ulici Pod Homolkou, informoval před pár hodinami Berounský deník.

Berounka berounskému městskému majetku příliš neuškodila, větší škodu napáchal vandal na cyklostezce Po stopách českých králů, píše a dokladuje na svých webových stránkách město.  Neznámý vandal zde posprejoval dřevěné informační tabule a přístřešky. Spreje nezůstalo ušetřeno ani několik domů.

Město Beroun dále na svých stránkách informovalo o krádeži měděných okapů z nedávno rekonstruované mateřské školy v Preislerově ulici v noci z 18. ledna na 19. ledna a krádeži parapetů v ulici Pod Kaplankou.

Doufejme tedy, že se policii bude dařit a co nejvíce „pachatelů neznámých“ bude pojmenováno a skončí za mřížemi.

Vojtěch Vopařil

(foto: město Beroun)


Fotogalerie (1 soubor)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt