Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Cvičný požár hotelu Diana

21.10.2009  17:02
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Dne 14. října 2009 se od 19:00 hodin uskutečnilo prověřovací cvičení jednotek požární ochrany – Požár hotelu Diana v obci Nový Jáchymov.

Námětem cvičení byl požár v jednom z podkrovních pokojů třípodlažního ubytovacího objektu. Požár se dutými stavebními konstrukcemi skrytě šířil do střešní konstrukce, v objektu bylo celkem 10 ubytovaných (9 figurantů a 1 figurína), kouřové zplodiny znemožnily únik 4 zraněných osob a bylo nutné je nalézt a zachránit za použití dýchací techniky, zbývajících 6 osob bylo evakuováno.

Cvičení se společně s jednotkou HZS SČK ze stanice Beroun účastnily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nový Jáchymov, Kublov, Zdice a Otročiněves s celkem 5 cisternovými automobilovými stříkačkami, automobilovým žebříkem, velitelským automobilem, 2 dopravními automobily a kontejnerovým automobilem s týlovým kontejnerem.

Hasiči v průběhu cvičení prováděli vyhledání, záchranu, transport a ošetření zraněných osob a připravili 3 útočné proudy k hašení podkrovního prostoru (1× vysokotlaký, 1× C52, 1× C52 z koše AŽ30). Zakouřený objekt byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace a osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího balónu a reflektorů. Pro rozvinutí týlového prostoru byl místo zásahu povolán týlový kontejner s nafukovacím záchranným stanem města Beroun, jehož zprovoznění dostala za úkol jednotka SDH obce Otročiněves – nejbližší JPOV s předurčeností pro ochranu obyvatelstva.

O věrohodnost 3 popálených figurantů a simulaci přednemocniční péče se postarala firma Ambulance Meditrans se sanitním vozidlem a posluchači z probíhajícího specializačního kurzu pro příslušníky HZS ČR. Dovednost hasičů v resuscitaci byla prověřena na simulátoru AMBUMAN, který zapůjčil pro potřeby cvičení oblastní spolek Beroun ČČK, k simulaci zplodin požáru byl použit vyvíječ kouře.

Po dobu cvičení byla zálohována stanice HZS Beroun jednotkou SDH města Králův Dvůr a pro zásah na dálnici D5 byl přechodně dislokován ve Zdicích rychlý zásahový automobil ze stanice HZS Hořovice.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Zdroj: http://www.hzskladno.cz/?det=956

// Zkráceno o fotografie, naleznete ve zdroji


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
autoškola Bohouš


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt