Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Beroun - O kulturní dotace je větší zájem než loni

06.11.2010  18:36
Tisková zpráva
Berounsko
Městský úřad Beroun (Cadecron)

Berounský Odbor školství, kultury a vnějších vztahů letos obdržel dvaačtyřicet žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu města na kulturní aktivity v Berouně pro rok 2011. Je to více žádostí než loni, kdy se o dotaci ucházelo 39 kulturních projektů.
„I když je žádostí o něco více, mezi žadateli postrádám skupiny zajímající se o alternativní kulturu pro mladé lidi. Rádi bychom podpořili i méně zaběhnuté akce a nebo úplné novinky,“ uvedl starosta města Tomáš Havel.
Zájemci žádají o celkem 3,4 milionu korun na projekty s celkovými náklady 7,5 milionu korun. O dotaci se uchází například Miloš Kebrle s celoroční nabídkou kulturních pořadů, mateřské centrum Slunečnice, Klub Klubíčko, Lomikámen, o.s., Dům dětí a mládeže Příbram, umělecké a taneční školy (Taneční klub Romany Chvátalové s.r.o., Taneční centrum R.A.K. Beroun či Soukromá zákl. umělecká  škola dr. Lidinské), Smíšený pěvecký sbor  Slavoš, Divadelní sdružení Herci První Generace a řada dalších. Kromě tradičních a pravidelných žadatelů má o dotace zájem i sedm nováčků. Například Podbrdské vydavatelství, Solná pyramida či Fotojezinky.
Kdo a jakou částku konkrétně obdrží, rozhodne kulturní komise, následně její návrh musí schválit zastupitelstvo města na svém prosincovém zasedání. „Byl bych rád, kdyby to byla částka minimálně stejná jako vloni,“ uvedl Havel.
Ve výběrovém řízení pro rok 2010 bylo podáno 39 žádostí, celkové náklady projektů činily 9 419 945 Kč. Z požadovaná částky 3,3 milionů korun město poskytlo 1,4 milionu korun.
Město Beroun má právo průběžné kontrolovat hospodaření a účelné využití poskytnutých finančních prostředků. Příjemce dotace je povinen ve stanovené lhůtě uvedené ve smlouvě předložit řádné vyúčtování poskytnuté dotace, které musí obsahovat náležitosti stanovené zákonem. V minulosti se zatím stalo jen jednou, že žadatel musel dotaci kvůli neoprávněnému užití vrátit a to již v roce 2002.


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
autoškola Bohouš


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt