Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Bude na Berounsku další zdroj lokálního zpravodajství?

27.08.2010  19:14
Článek (region)
Globální
Cadecron
Aktualizováno  30.08.2010  08:20

Odpověď je nejistá. Vše nasvědčovalo tomu, že by už od podzimu letošního roku mohl Berounsko zásobovat místními informacemi a zpravodajstvím další subjekt. Současným médiím, tedy Berounskému regionu, Berounskému deníku, Sedmičce a čistě tištěnému Berounskému kurýru (dá se říci i naopak pouze elektronickým Portálu Pod Dědem a BerTV) by tak vznikla další konkurence.

Oním novým subjektem mělo být místní okresní vydání hyperlokálního projektu s názvem Naše adresa, za kterým nestojí nikdo menší než skupina PPF. Tedy stála. Jak dnes informovala ČTK, vlastník projektu, společnost PPF Media, byl k dnešnímu dni převeden skupinou PPF na nového majitele. V následujících dnech dojde ke změně názvu společnosti a také ke změně v jejím vedení.

Projekt hyperlokálního zpravodajství Naše adresa fungoval od loňského června v pilotním provozu v okresech Ústí nad Labem, Teplice, Kroměříž a Olomouc (ve stejný měsíc začala fungovat také konkurenční Sedmička, včetně redakce pro Beroun). Letos v květnu se pak na internetu objevily inzeráty, v nichž PPF Media hledala redaktory lokálního zpravodajství pro další oblasti, mezi nimiž nechyběl ani okres Beroun. Jak se ale nyní ukázalo, budoucnost projektu je nejistá. Mluvčí skupiny PPF Alexej Bechtin dnes ČTK sdělil, že návratnost investic do projektu byla nízká („Pilotní projekt, … , nenaplnil parametry komerční návratnosti.“). Jak to bude s „Naší adresou“ dále tedy ukáží následující měsíce.

Aktualizace 30. 8. 2010: Jak dnes informuje ve svém článku Lupa.cz, společnost PPF Media, a tedy i projekt Naše adresa, je v likvidaci.

Tyden.cz - Lokální zpravodajství nebude, oznámila skupina PPF
ČT24 - PPF končí s lokálním zpravodajstvím
lidovky.cz - PPF prodala projekt hyperlokálních novin Naše adresa. Nevydělával

Vojtěch Vopařil


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
Blaník reality


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt