Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Série dopravních nehod na dálnici D5

09.03.2010  22:00
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 5. 3. 2010
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun s technikou rychlý zásahový automobil, cisternová automobilová stříkačka CAS 20-Iveco, kontejnerový automobil s ropným kontejnerem a 2 velitelské automobily, ve spolupráci s Policií ČR, zasahovala u hromadné dopravní nehody na 14,5. km dálnice D5 ve směru na Plzeň.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na zledovatělém povrchu dálničního tělesa došlo ke srážce celkem 3 tahačů s návěsy, 1 nákladního automobilu, 3 osobních automobilů a přívěsu pro transport letadla. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění, které hasiči ošetřili na místě s tím, že osoba odmítla lékařské ošetření. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření, sorbentem posypali uniklé pohonné hmoty z jednoho kamionu a přečerpali zbytek PHM z poškozené nádrže do záchytných nádob.

V průběhu zásahu byly hlášeny další nehody na dálnici D5: • v 01:07 hodin tahač s návěsem na 16. km směr Praha se po smyku otočil do protisměru, nehoda byla bez zranění a úniku provozních náplní, průzkum byl proveden osádkou RZA, • v 01:33 hodin osobní automobil na střeše mimo dálnici na 19. km směr Praha, nehoda byla bez zranění a úniku provozních náplní, vozidlo otočeno na kola a vyproštěno zpět na dálniční těleso pomocí navijáku z CAS 20-Iveco a osádkou RZA a velitelského automobilu, • v 01:36 hodin náraz osobního automobilu do svodidel na 20. km směr Praha, automobil zůstal nepojízdný v rychlém pruhu, nehoda byla bez zranění pouze s únikem chladící kapaliny, průzkum a odstranění vozidla do odstavného pruhu byl proveden osádkou RZA a velitelského automobilu.

Uzavřená dálnice zkomplikovala provoz ve městě Beroun, neboť páteřní komunikace č. 605 nebyla ještě ošetřena a kamiony zde zablokovaly provoz na zledovatělé komunikaci. Zde zasahoval v 01:20 hodin velitelský automobil, CAS 20-Iveco a užitkový automobil s posypovým materiálem.

Mimo zásahy na dálnici došlo v 01:05 hodin i k požáru osobního automobilu v místní části Křižatky města Králův Dvůr, zde zasahovala CAS 32-T815 ze stanice Beroun a jednotka SDH města Králův Dvůr s CAS 20-T815 Terrno.

Jako záloha na stanici Beroun byla povolána jednotka SDH obce Chyňava s vozidly CAS K25-Liaz a OA VW-Transporter.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (12 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt