Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

RRTV maří plány ČT s HD kanálem

19.01.2010  20:15
Blog
Globální
Cadecron

ČT HD je kanál, který má od zimní olympiády nahradit současné vysílání ČT1 HD. Podle původního plánu měl vysílat mix pořadů ze všech čtyř stanic České televize dostupných v HD kvalitě, RRTV však tyto plány zmařila.

Dohady o předchozím plánu, jak bude mix pořadů na ČT HD složen, zda bude možné překrývající se pořady o pár minut posunout nebo se vybere atraktivnější pořad a druhý se v HD neodvysílá a jaká bude výplň mezi vysílanými pořady, se staly zcela bezpředmětné. Informací moc není, jisté je jen to, že RRTV požaduje pro schválení plánu s ČT HD tento úředně považovat za samostatný kanál, což Česká televize odmítá. Těžko říci, jestli RRTV mohla konat jinak, jaké by byly náklady na ČT HD, pokud by byl považován za nový kanál a neznám ani zákony, které se k vysílání a televizím pojí. To důležité jsou následky, které tímto rozhodnutím poneseme my, diváci.
Co to pro nás tedy znamená? ČT1 HD skončí, ČT HD vysílat bude, ale nebude se jednat o nový kanál. Česká televize vybere na každý den jednu ze svých stanic, tu, na které bude dostupný nejaktrativnější obsah v HD a tato stanice poběží na pozicích ČT HD po celý vysílací den. Případné HD pořady vysílané na jiných stanicích v daný vysílací den tedy zůstanou odvysílané pouze v SD. Jsem zvědav, jak si s tím poradí programoví tvůrci ČT. Doufejme, že nejlépe, jak jen to bude možné a o moc pořadů v HD nepřijdeme.
Na závěr jen dodám (v ČR ne neobvyklou frázi), byrokracie opět zvítězila na občanem.

Vojtěch Vopařil


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt