Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Portál Pod Dědem na začátku prosince 2009

05.12.2009  18:02
Článek (region)
Globální
Cadecron

Portál Pod Dědem prodělal od jeho představení v srpnovém článku několik změn. Jaké to jsou vám prozradí tento článek.

Wiki

Zřejmě největší změnou bylo spuštění celé nové části portálu "Pod Dědem - Wiki" v září. Jak již název napovídá jedná se o databanku ve stylu Wikipedie. V tomto případě o regionální databanku. Na rozdíl od Wikipedie je PDW zaměřena více jako zdroj informací pro obyvatele regionu než pro širokou veřejnost a také se má zajímat více o aktuální dění. Cílem PDW tedy není být encyklopedií, ale spíše informačním centrem.
Chcete-li se stát spoluautorem Wiki, potřebujete mít, stejně jako na www části portálu, vytvořený uživatelský účet na fóru. Vzhledem k aktuálním technickým podmínkám a vlastnostem Wiki systému je ale bohužel přihlašovací systém oddělený. V praxi to tedy znamená, že se na Wiki přihlašujete i odhlašujete zvlášť. Vždy ale s posledním heslem nastaveným na fóru.
Wiki je otevřená pro úpravy stránek, ale nové stránky přidává pouze administrátor. Chcete-li vytvořit novou stránku, napište na fórum do tématu Pod Dědem - Wiki v sekci poddedem.cz . Co se týče podmínek pro úpravy stránek, tak platí podmínky platné na wikipedia.org. Chtěl bych požádat o přesné dodržování formátů, aby stránky nevypadaly jako slepence.

Fórum

Na fóru přibyly sekce pro jednotlivé obce. Na obecní sekci lze vstoupit buď přímo přes rozbalovací prvek u loga nahoře na stránce nebo přes sekci Místní záležitosti.
Další novinkou je výpis tří nejaktuálnějších témat na hlavní stránce (další zobrazíte přes odkaz "Zobrazit aktivní témata" níže) a také nejaktuálnějšího obsahu na www části portálu.
Poslední novinkou je prohození uživatelských informací u příspěvků zprava doleva a umožnění nahrát si vlastní uživatelskou ikonku (tzv. avatar).

Portál

Sekce článků dostala pro články novou fotogalerii. Namísto původního obyčejného zobrazení obrázků pod sebou se nyní obrázky zobrazují samostatně na jednom místě, buď po výběru pomocí náhledů nebo pomocí postupného rolování.

Přidávání článků

Zásadní změna nastala v přidávání článků. Nové články již nemusíte posílat e-mailem, ale můžete je přímo vložit do systému. Prozatím ovšem bez možnosti přiložit k článku soubory či fotografie. Administrační systém pro články najdete pod odkazem "Články" nahoře v přihlašovací oblasti. Článek se formátuje pomocí HTML značek a CSS, pokud toto neumíte, článek naformátuji já. Všechny články před vložením prochází kontrolou, tzn. nezobrazí se hned po vložení. Autor si ale může článek prohlédnout v administračním systému. Než začnete číst tento dlouhý odstavec dále, tak chci upozornit, že PPD je otevřený a politicky nezávislý portál, cenzura tu má prostor pouze v oblastech za hranicemi zákona. S ohledem na typ článku je vám umožněno zakázat administrátorovi článek různě upravovat (formátování, korekce gramatických chyb, filtrování neslušných výrazů). Administrátor pak ale samozřejmě nemusí váš článek zveřejnit. Nejmenší pravomoci můžete administrátorovi nastavit u článku typu Blog, kde jsou i nejmenší požadavky na kvalitu článku. U článků týkajících se nějaké probíhající události je také možnost využít volby Povolit aktualizaci (volitelné u článku typu Blog), kdy můžete administrátorovi povolit přidávat nové informace. Případná sdělení týkající se článku se mezi autorem a administrátorem předávají přes položku "Status. k".

Opustíme sekci článků. Novou malou sekcí se staly jízdní řády, které integrují mobilní verzi IDOSu. Není to dokonalé, ale je to nejvíc, co může přímo na Pod Dědem být.
Novou stránkou přístupnou z pravého menu jsou aktuality z radnice města Berouna. Jedná se o stejné aktuality, které najdete přímo na stránkách města.

RSS

Byl vytvořen RSS feed pro čtečky RSS. Současné složení feedu je 10 nejaktuálnějších článků, 10 nejaktuálnějších videí, 10 zápisů na tabuli a 10 nejaktuálnějších témat na fóru.

A na závěr poznámka k zeleným rohům u ikonek článků: Zelené rohy značí použití obrázku, který nebyl pořízen v regionu k dané události a slouží pouze pro ilustraci.

Máte-li jakékoli návrhy nebo připomínky pište na info@poddedem.cz nebo raději na fórum do sekce poddedem.cz, kde se k danému návrhu mohou vyjádřit případně i ostatní.

za Portál Pod Dědem
Vojtěch Vopařil


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt