Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Požár restaurace v Podkozí

20.11.2009  16:33
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 16. 11. 2009
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun společně s jednotkami SDH obcí Chyňava, Unhošť, Malé Přílepy a Železná zasahovaly ve spolupráci s Policií ČR u požáru objektu restaurace v místní části Podkozí obce Chyňava.

Při příjezdu jednotek požární ochrany na místo bylo zjištěno, že je požárem zasažen půdní prostor jednopodlažního objektu sendvičové konstrukce z hořlavých stavebních materiálů (typ TESKO). Ze střechy objektu prošlehávaly plameny, v podkrovním prostoru došlo v úvodní fázi zásahu k celkovému vzplanutí.

Vzhledem k rozvoji požáru rozhodl velitel zásahu prioritně soustředit síly a prostředky na ochranu přiléhající budovy ve vzdálenosti několika metrů od hořícího objektu, zde byly postupně nasazeny 3 proudy C52. Dva vnitřní proudy C52 v dýchací technice byly z hořícího objektu po krátké době staženy z důvodu narůstajícího ohrožení a doplněny o 6. proud C52 vně budovy.

V průběhu zásahu bylo z objektu vyneseno několik tlakových lahví s propan-butanem a oxidem uhličitým. Přiléhající dvoupodlažní objekt penzionu i nedaleká stodola byly opakovaně monitorovány termovizní kamerou, k osvětlení místa zásahu byl mimo halogenových stožárů použit i osvětlovací ba­lón.

Celkem se zásahu účastnilo 36 hasičů s 6 cisternovými automobilovými stříkačkami, 2 dopravními automobily, kontejnerovým automobilem s týlovým kontejnerem, 1 mikrobusem, 2 velitelskými a 2 osobními automobily. Jako zdroj požární vody byla zřízena čerpací stanoviště na nádrži na návsi v obci Chyňava a u malého rybníku v Podkozí a pomocí plovoucího čerpadla byl využit i 5 m3 bazén u objektu.

Zálohu na stanici HZS SČK v Berouně zajišťovala jednotka SDH města Králův Dvůr s technikou CAS 20-T815 a VEA-Mitsubishi. Vystřídání příslušníků HZS SČK směn A a B společně s odvozem použitých věcných prostředků bylo zajištěno vozidlem Škoda Praktik s nákladním vlekem.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (23 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt